Як правильно вибрати проектор для дому?

В останні роки проектори почали розвиватися набагато швидше. Наприклад, вони навчилися передавати зображення зі смартфона або відеокамери повітрям, проектувати чітку і яскраву картинку навіть вдень з дуже високою роздільною здатністю. Наразі вони не на жарт погрожують відправити весь ринок плазмових телевізорів на пенсію.

Користувачі почали все частіше вибирати собі проектори для маленького домашнього кінотеатру. Тому, хто раніше не стикався з цим пристроєм, буде нелегко розібратися у величезному асортименті магазинів. Тому в цьому матеріалі ми поговоримо про те, які проектори бувають. І на які моделі варто звернути увагу під час вибору гаджета.

Які функції повинен мати сучасний проектор

Не секрет, основне завдання подібних пристроїв полягає в тому, щоб якісно передавати фільми, серіали, телевізійні передачі, іграшки, фото та інший контент на стіну або спеціальне полотно-екран.



864х452_01.jpg 

Але сучасному користувачеві цієї базової функції буде недостатньо. Гаджети вже давно отримали інші класні опції, які можуть полегшити управління пристроєм і зробити його більш корисним.

Які фішки мають бути у сучасного проектора:

  • Дротове підключення – обов'язкова умова при покупці. Так, технологія далеко не нова, але стабільна та перевірена. Іноді гаджет доводиться підключати до комп'ютера через кабелі або з'єднати з навушниками та флешками. Рекомендуємо перевірити наявність сучасних портів USB, HDMI та Mini-Jack 3.5 мм (навушники).

  • Бездротове з'єднання точно не буде зайвим. Завдяки йому власник зможе виводити картинку на проектор прямо зі свого смартфона, планшета та ноутбука із загальної домашньої мережі Wi-Fi. Навіть не доведеться вставати зі зручного дивана, щоб увімкнути фільм.


864х452_02.jpg 
  • Налаштування зображення. Величезною перевагою стане можливість перевертати картинку з проектора по вертикалі та горизонталі. Так ти зможеш переглядати ролики, зняті у будь-якому положенні на смартфоні.

  • Також важливо, щоб девайс дозволяв вручну налаштовувати яскравість, контрастність та інші показники. Це допоможе користувачеві покращувати якість самостійно, залежно від умов освітлення кімнати та типу контенту (спорт, відеоігри чи кіно). Втім, такі функції є у більшості варіантів.

  • Технологія 3D може бути обов'язковою умовою при покупці, якщо тобі подобається насолоджуватися кіно у тривимірному просторі зі спеціальними 3D-окулярами. Багато сучасних варіантів проекторів, як XGiMi Halo 3D 4K DLP, підтримують таку фішку.


 864х452_03.jpg

Далеко не кожна модель може похвалитися всіма перерахованими опціями. Оглядаючись на цей список, ти можеш вибрати які функції ти хочеш отримати у своєму проекторі. Так підібрати пристрій буде набагато легше.

Як вибрати проектор для дому

А тепер пройдемося за основними характеристиками гаджета. Саме від них залежить, якої якості зображення ти отримаєш. Якщо не враховувати особливості проектора при виборі, навіть хороша модель може принести більше проблем, ніж користі.

Які бувають проектори для дому?

Зазвичай подібні пристрої умовно поділяють на три типи – стаціонарні, універсальні та портативні. Стаціонарні створені для того, щоб облаштувати окрему кімнату під затишну домашню кінозалу. Більшість із них важать чимало – 10-15 кг. Зате вони можуть похвалитися дуже якісною картинкою та великим набором корисних фішок.

Портативні проектори є повною протилежністю стаціонарних. Наприклад, XGiMi MoGo Pro+ важить лише 900 грам. Його можна легко взяти з собою будь-куди, поклавши в рюкзак або сумку.



864х452_04.jpg 

У MoGo Pro+ навіть є вбудований акумулятор, який дозволяє пристрою працювати до 4 годин без підзарядки. Цього вистачить на кілька повнометражних фільмів. Перевага портативних моделей в тому, що їх можна переносити в будь-яку кімнату вдома і брати з собою, скажімо, на дачу.

Універсальні апарати користуються найбільшою популярністю. Вони не надто громіздкі, але й не малі. Якість картинки в таких пристроях досить висока. Їхня головна перевага в тому, що вони можуть видавати дуже яскраву картинку, яку видно навіть у світлий час доби. Зовсім необов'язково купувати собі темні штори, щоб подивитися серіал.

Найважливіші характеристики

Є чотири найпопулярніші варіанти прожекторів. Вони потрібні для того, щоб проектувати зображення на поверхню. Кожен з них має свої переваги і недоліки. Наприклад, лампи типу UHP споживають дуже мало енергії і мають дуже компактні розміри. Найчастіше їх встановлюють у портативні моделі.

LED- лампи (світлодіодні) також невеликі за розмірами та дуже економічні. Крім того, вони можуть прослужити дуже довго. Наприклад, прожектор Xiaomi MiJia Projector 2 Pro пропрацює до 30 000 годин. Модель проектора швидше технічно застаріє, ніж його лампа вийде з ладу.

Laser-LED мають найбільшу яскравість і служать дуже довго. Найчастіше вони встановлюються у преміальні моделі, які є не найдоступнішими на ринку.

Ксенонові передають картинку на стіну або спеціальний екран-полотно без втрат в якості. Такі лампи створюють зображення, що видно навіть вдень. Однак вони не найдовговічніші. Лампочку доведеться замінити вже за 6000 – 12000 годин. А потім можна знову скористатися!

Щодо роздільної здатності, ми радили б звернути увагу на проектори з підтримкою Full HD, WUXGA (1920х1200) або 4К. Погодься, сьогодні при нижчому дозволі в очі впадає зернистість. В крайньому випадку, можна придивитися до WXGA (1280х800) або HD (1280х720), якщо це не відіграє тобі великої ролі.



864х452_07.jpg 

Ще один важливий момент – проекційне відношення. Від цього показника залежить, на якій поверхні можна розмістити проектор. Якщо ти вже придивився місце у своєму будинку для пристрою, то слід вимірювати відрізок до стіни або полотна і враховувати це при покупці.

Довгофокусний проектор потрібно встановити мінімум за п'ять метрів до екрана. Середньофокусний розташовується за 1.5-4.0 метра. Короткофокусний – 0,7-1,5 метра. Ультрафокусний – 0.3-0.7.

Як вибрати проектор для домашнього кінотеатру

Пошук найкращого проектора для дому не повинен стати місією нездійсненною. Не будемо забирати у Тома Круза хліб. Давай розберемося, які речі спростять вибір проектора.

Які асоціації виникають у людини при слові "проектор"? Флешбеки зі школи або університету, коли існували величезні пристрої з поганою якістю картинки і стороннім шумом.

Сучасні проєктори - мобільні, сучасні та гнучкі. А деякі з якістю - 4К (не всі девайси в кінотеатрі видають таку якість).

Почнемо з різниці між ламповими, лазерними та світлодіодними проєкторами. Потім ознайомимося з технічними аспектами і ще деякими важливими характеристиками.

Простіше кажучи, розумні світлодіодні проектори мають енергію головного героя. Вони мають широку кольорову гаму, яка забезпечує реалістичні кольори, пропонують бездротове підключення, мають вбудовані динаміки з фантастичним звуком. А також виділяють менше тепла, тому менше шумлять вентилятори, що робить перегляд більш захопливим. Ба більше, вони екологічно безпечні. Коли йдеться про доступ до світу розваг у себе вдома, вони просто знахідка.

Якщо ти хочеш дізнатися більше про лампові, лазерні та світлодіодні проектори - читай далі.

Тип лампи

Проектори створюють світло і зображення окремо. Джерело світла транслює промені, які потім фокусуються на чипі. У результаті з'являється зображення. Для сучасних проекторів використовується три технології:

  • світлодіоди;
  • лазери;
  • лампи UHP (надвисокого тиску).

Це перше, з чого потрібно почати. Лампові - простіші, лазерні - більш високої якості. Але найбільш топовими вважаються світлодіодні. Вони забезпечують найкращу картинку з насиченими відтінками і передачею кольору. Світлодіодний проектор один із найдовговічніших порівняно з ламповими аналогами, які вимагають заміну ламп. Проте старіння останніх відбувається дуже повільно. У певних режимах лампи можуть пропрацювати 15 000 годин. Якщо ти використовуєш проектор по 4 години щовечора, лампи в проекторі прослужать тобі приблизно 10 років.

Для багатьох користувачів привабливі проектори зі світлодіодами або лазерами, тому що вони розраховані на 30 тисяч годин роботи.

Роздільна здатність

Роздільна здатність - це кількість пікселів, що складають зображення. Порівнюючи проектори ми повинні враховувати цей показник:

  • 800х480 - стара роздільна здатність початкового рівня для домашнього кінотеатру. Знято з виробництва.
  • 800х600 - роздільна здатність проектора початкового рівня для професійних проекторів з низькою вартістю покупки.
  • 1024х768 - дуже популярна роздільна здатність для бізнес-проекторів і проекторів для освіти. Поступово ці девайси замінюються більш широкоекранними.
  • 1920х1080 - широкоекранна роздільна здатність для професійних проекторів за низькими цінами.
  • 1920х1200 - дедалі популярніша широкоекранна роздільна здатність для професійних проекторів, забезпечує високу чіткість зображення.
  • 3840х2160 - набирає популярності як для облаштування домашніх кінотеатрів, так і корпоративного використання.

Що вищий цей показник, то краща картинка. Але при цьому і ціна зростає

Камера, мотор, світло: параметри яскравості

Визначившись із типом лампочок у приміщенні та роздільною здатністю, переходимо до параметра яскравості, яка вимірюється в люменах:

  • свічка - 14 люменів;
  • захід сонця - 400;
  • сонячний день - до 100 000.

Цей параметр важливий, тому що проектор не зможе транслювати яскраві зображення в разі, якщо він не виробляє достатньо світла. Зображення здаватимуться каламутними і нечіткими.

Менше 1000 люмен. Більшість проекторів із цієї категорії належать до портативних девайсів для домашнього використання, подорожей. Для найвищої якості зображення (рівня контрастності) потрібне темне приміщення.

Від 1000 до 2000 люмен. Більшість проекторів з таким діапазоном призначені для домашнього кінотеатру. Такий рівень яскравості забезпечує хороший рівень контрастності і не вимагає абсолютно темної або тьмяно освітленої кімнати для отримання якісної картинки.

Від 2000 до 3000 тисяч - ці проектори використовуються найчастіше для облаштування навчальних класів. Вони здатні впоратися з підвищеним рівнем зовнішнього і природного освітлення та/або великими екранами.

Від 3000 до 5000 люмен - ідеально підійдуть для великих і світлих приміщень, де потрібен найвищий рівень чіткості зображень.

Понад 5000 люмен. Проектор використовується у великих приміщеннях, де складно обмежити освітлення.

Яку яскравість підібрати підкажуть такі фактори, як навколишнє освітлення, відстань до екрана, бажаний розмір екрана.

Технологія

Існує три типи чипів для проектора: DLP, LCD і LCoS. Давай розбиратися що означають ці набори букв.

DLP - чіпи використовуються безліччю брендів від бюджетних до елітних. Характеристики:

  • найширший діапазон цін, від бюджетних до елітних;
  • відсутність розмитості зображення;
  • контрастність середня;
  • передача кольору середня.

LCD - проектори бюджетного і середнього класу в основному від Epson:

  • зображення може бути розмитим;
  • контрастність часто погана;
  • колір може бути кращим, ніж у більшості DLP.

Колір може бути кращим, ніж у більшості DLP-проекторів.

LCoS (SXRD і DILA) - проектори середнього і високого класу, включно з Sony і JVC. Характеристики:

  • найкращий коефіцієнт контрастності;
  • передача кольору хороша;
  • чіткість зображення середня.

LCoS по суті являє собою об'єднання двох типів попередніх процесорів, взявши від них усе найкраще.

Чи викидати TV?

Час філософських роздумів на тему "Бути чи не бути телевізору в будинку". Викидати ТБ занадто категоричне рішення, якщо, звісно, у тебе не вінтажний ґаджет, який займає метр на метр простору. Тим паче не будеш же ти абсолютно все дивитися на проекторі? У будь-якому разі, вибір за тобою!

Який же проектор за підсумком вибрати?

Комерційні та домашні кінопроектори часто використовуються для різних цілей. Тому не варто купувати моделі, призначені для бізнес-цілей і великих конференц-залів. Комерційні проектори мають яскравість від 3 000 до 10 000 люмен.

Для домашнього кінотеатру потрібні невеликого розміру девайси з яскравістю від 1 000 до 3 000 люмен.

Далі переходимо до чіпів. Для невеликого приміщення з темною обстановкою підійде LCD. У світлу кімнату DLP-проектор.

Найвищу роздільну здатність і якість зображення мають проектори 4K HDR. Але його недолік - висока вартість. Для стандартної кімнати буде достатньо 1820х1080 пікселів. Ця мінімальна роздільна здатність гарантує, що ти отримаєш найкращі кольори від проектора для домашнього кінотеатру.

Лазерний чи світлодіодний проектор? Останній підходить для кімнат невеликих розмірів з нульовим проникненням світла. У великих приміщеннях з яскравим світлом краще використовувати лазерні.

Який проектор вибрати для дому у 2024-2025 році?

Коротко підсумуємо, на що потрібно звертати увагу перед покупкою – набір функцій, тип проектора та характеристики. Про все це докладніше ти можеш прочитати вище. Ми також можемо порадити конкретні моделі, якими із задоволенням користуємось.



864х452_06.jpg 

Найкращий недорогий проектор – Epson EB-X51. Він пропонує дуже яскраву картинку, яку видно навіть вдень. Найпростішим варіантом є XGIMI Horizon Pro. Він може похвалитися роздільною здатністю 4К та великим набором сучасних функцій.

Модель середнього сегменту XGIMI Elfin здається найпривабливішим гаджетом за співвідношенням ціни та якості. Всі ці проектори та багато інших ти можеш приглянути в інтернет-магазині Техно Їжак. До речі, на багато з них зараз діють дуже приємні знижки.


Читати наш блог у Telegram
Популярні проектори:
Коментарі
Додати коментар